All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel frame houses ] match 1195 Products.
Prefab Wooden Dome House: A Cool Cabin Tree Dome House For Airbnb
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
China Factory Customization Tiny Homes On Wheels Sustainable Flexible Living
| Features:: | Tiny House On Wheels |
|---|---|
| Learn More:: | Contact Us |
| Suitable For:: | Family Or Couple Travel |
ICC-ES Certification Luxury Two-storey Modular Home Modern Mobile Prefab Light Stee kits
| Type: | Prefab Villa |
|---|---|
| Plumbing: | Water Supply Pipes, Ewage Pipes |
| Insulation: | High-performance Thermal Insulation |
Foldable Modular Prefabricated Housing/ White Portable Emergency Family Shelters ADU
| Frame Mterial: | Steel |
|---|---|
| Wall Cladding: | EPS Sandwich |
| Insulation Material: | EPS Sandwich |
Prefabricated Portable Emergency Shelter
| Frame Mterial: | Steel |
|---|---|
| External Wall: | EPS Sandwich Panel |
| Insulation Material: | EPS Sandwich Panel |
Light Steel Prefabricated Cost-effective Tiny House On Wheels And Micro Prefab Eco House
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
|---|---|
| Ceiling Material: | MGO Board/ Gypsum Board+others |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
US Standard Prefab Home Double Storey Small Manufactured Homes Ready To Ship Light Steel Fraem
| Show: | Included |
|---|---|
| Interior Finishes: | Integrated Wall Panel Finishing |
| Bathroom Door: | MDF Door |
Hot-Sale Prefab Light Steel Structure Holidays Thailand Wooden House Bungalow With 3 Bedrooms
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mmsteel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | WPC Board/fiber Cement |
Beautiful Bali style Cyclone proof Moistureproof Prefab house Home Beach wooden Bungalows in Maldives
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Wall: | Ext. Wall Cladding |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Affordable Tiny Homes On Wheels For Sale Under $15,000 Prefab And Ready To Ship
| Suitable For:: | Family Or Couple Travel |
|---|---|
| Features:: | Tiny House On Wheels |
| People:: | No Installation Required |

