All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel building houses ] match 1077 Products.
Prefabricated Cabins The Little Log House Company With Light Steel Framing Beautiful Wooden House Resort Bunglalow
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Luxury Prefab Tiny Home Ready To Ship Steel Modular Home Boat Floating Hotel
| External Wall Material:: | Aluminum-magnesium-manganese Plate |
|---|---|
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
| Size: | 2.35*8m |
ICC-ES Certification Luxury Two-storey Modular Home Modern Mobile Prefab Light Stee kits
| Type: | Prefab Villa |
|---|---|
| Plumbing: | Water Supply Pipes, Ewage Pipes |
| Insulation: | High-performance Thermal Insulation |
Bali Holiday Retreat: Prefabricated Wooden Beach Bungalows By ETC Hom
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Hot-Sale Prefab Light Steel Structure Holidays Thailand Wooden House Bungalow With 3 Bedrooms
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mmsteel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | WPC Board/fiber Cement |
Prefab Light Steel Structure Beach Bungalows Wooden Look House wooden house
| External Wall: | WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Light Steel Prefab Portable Emergency Shelter Isolation House In Quick Assemble
| Frame: | Steel |
|---|---|
| Roof Material: | Sandwich Panel |
| Color: | Blue, White, Red,grey |
Heat Insulation Prefab Home Beach Bungalows , Customized Light Steel Bungalow
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Fireproof Two-Story Prefab Beach Bungalow , Blue Home Beach Bungalows Wooden Bungalow
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Container House Public Model House Toilet PU Sandwich Panel Convinient Build Toilet
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |

