All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel building houses ] match 1087 Products.
Prefab Luxury Light Gauge Tiny House On Wheels AS Standard Trailer House
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Light Steel Frame Structure Fireproof Metal Car Sheds / Waterproof Car Storage Sheds in Australia Standard
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
Australia Standard Light Steel Frame Prefabricated House Moudular Home Granny Flat ADU
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Wooden Dome House: A Cool Cabin Tree Dome House For Airbnb
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
2 Bedroom Prefabricated Tiny Home For Sale | With Patio & Ready To Ship
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Tiny Homes NZ: Sustainable, Flexible Living - Fox Cabins AS/US Modular Home Steel House Kits
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Tiny Homes NZ: Sustainable, Flexible Living - Fox Cabins AS/US Modular Home Steel House Kits
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Luxury Prefab Tiny Home On Wheels With Bathroom Travel Trailers Campers Caravans For Sale
| Style: | Tiny House On Wheels |
|---|---|
| Transportable: | Yes, Designed For Easy Transport |
| Main Material: | Light Steel Frame |
AS/US Prefabricated Tiny House Hotel Unit Orange Black Mobile House On Wheels For Travel
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall: | Integrated Wall Panel |
USA / AU / NZ Standard Modular Home Prefab Tiny House Kit With Trailer For Camping / Resort
| Kitchen: | Cabinet/Countertop/Faucet/Sink |
|---|---|
| Area: | 18.8sqm |
| Insulation: | R2.5 Glass Wool For Wall R3.5 Glass Wool |

