All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel building houses ] match 1077 Products.
White Light Steel Prefab Villa Villa Houses With House Framing Design ICC EN-1090
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Light Steel Frame Flat Pack Garden Studio Hotel Unit Office Kit Cabin for Sale
| Used: | Living For Fravel |
|---|---|
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
| Flooring: | Wooden Or Bamboo Flooring |
Sustainable Light Gauge Steel Frame AS4600 Prefabricated Homes And Apartments
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Ready-Made Prefab House | 4 Bedroom Modular Homes | Portable And Easy Installation
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Insulation Material: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
AS/NZS Standard Prefab Light Steel Garden/Yard Studio Granny Flat House Holiday Modular Home
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Cladding: | Wooden Cladding, WPC Cladding |
| Appliance: | Resort, Airbnb, Holiday, Garden/yard Studio, Granny Flat, Rent, Live, Resale |
EU/USA/NZ/Australia Standard Light Steel Frame Mobile Metal Car Garage Shed For Car Parking
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Australia Standard Luxury Prefab Steel Structure Villa / Prefab Modular House ICC EN-1090
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Energy Saving Affordable Prefab House Steel Structure Villa Prefab Steel Frame Villa
| Use: | Villa,House |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel |
| Door: | Steel Security Door |
Outside Prefabricated Garden Studio Light Steel Frame Storage With Waterproof Resort Hotel Custom House Best Price
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
High Quality Mini Hotel Prefabricated House Bungalow With Light Steel Frame AS/NS Design
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |

