All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel building houses ] match 1087 Products.
Revolutionize Your Travel Experience With Cider Box Prefabricated Tiny House On Wheels For Sale
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Exterior Wall Cladding: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
| Bathroom: | Shower,Toilet |
AS/NZS Standard Light Steel Prefab Tiny House On Wheels Kit Home For Adventurous Travelers
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Home Prefab House Light Steel Construction Apartment Buildings With Australia Stander
| Type: | 6tets Townhouse In Australia |
|---|---|
| External Wall: | 22mm Batten |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Revolutionize Travel Experience With Cider Box Prefabricated Tiny House On Wheels For Sale
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Exterior Wall Cladding: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
| Bathroom: | Shower,Toilet |
As/US Steel Frame Prefab Tiny House With Trailer On Wheels For Travel
| Ceiling: | 8 Mm Integrated Wall Panel |
|---|---|
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
| Keyword: | Tiny Houses On Wheels |
Prefab House Modular Tiny House On Wheels With As/US Standard Light Steel Frame
| Keywords: | Tiny House On Wheels |
|---|---|
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
| Keyword: | Tiny Houses On Wheels |
Prefabricated Motorhome Alanber Tiny House On Wheels With Bedroom Bath
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall: | Integrated Wall Panel |
Light Steel Frame Prefabricated House Buildings Low-Cost Steel Frame Prefab Apartment
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/fibre Cement |
SOHO Steel Structure Prefabricated Apartment Buildings , Prefabricated Dormitory House Kits
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Modern Color Small Modern Prefab Homes Prefabricated Tiny House With Trailer
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |

