All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel building houses ] match 1076 Products.
Light Steel Prefab Tiny House With Metal PU Sandwich Panel Wall And Trailer
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist |
|---|---|
| Chassis: | Dedicated Custom Chassis |
| Roof: | 6mm CFC Sheet |
Modular Trailer House Prefabricated Light Steel Structure Homes On Wheels For Sale
| Structure: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Fascia Board: | Steel Fascia Board |
| Exterior Wall: | Wpc Wall Panel |
Functional And Modern Light Steel Prefab Apartment Buildings With Light Steel Frame
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-45 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Energy Saving Affordable Modular Homes Prefab House Steel Structure Villa Town House
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Frame Prefabricated House Buildings Low-Cost Steel Frame Prefab Apartment
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/fibre Cement |
Light Steel Frame Structure Prefab SOHO Dormitory Apartments | Custom Buildings For Sale
| Use: | Hotel,House,Office |
|---|---|
| Color: | Optional |
| Window: | Aluminum Window |
Modern Prefab House Kits
| Frame Mterial: | 0.95mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Roofing: | Asphalt Shingle |
| Ceiling: | 12mm MGO Board |
Mobile Prefab Light Steel Tiny House With Wheels Kit Home In AU/EU/US Standard
| Roof: | Color Steel Plate Roof |
|---|---|
| Interior Wall: | Integrated Wall |
| Floor: | Laminate Floor |
Prefabricated Light Steel Frame Tiny House On Wheels Long Life Span Tiny Prefab Homes
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall: | Integrated Wall Panel |
Light Gauge Steel Structure Dome Home Prefab Garden Studio Tree House
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Color: | Almost Any Wooden Color |

