All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ steel building houses ] match 1076 Products.
Prefab Luxury Contemporary Garden Studios With Light Steel Frame House kits
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Wall: | Basic Insulation,Ext. Wall Cladding,Vapor Barrier |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Prefabricated Modular Tiny House Kits Light Steel Frame House For A Frame House
| Name: | Queensland 2524t |
|---|---|
| Windows: | Alum. Double Glass Windows |
| Door: | Alum. Double Glass Doors |
Green Modular Homes/Steel Prefabricated Villa Construction With Insulation Material In Standard
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Wooden House Bungalow / Luxury Beach Bungalows For Thailand Cook Islands
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Disaster Light Steel Frame Houses , Panelized Home Kits For Prefab House Villa
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Professional Prefab Steel House Quake-Proof With Light Gauge Steel Structure
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Luxury Prefab Steel Houses
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Insulation Material: | EPS/XPS/PU Sandwich Panel Or Glass Wool |
| Ceiling Material: | MGO Board/gypsum Board |
Morden House Design Prefab Villa / Prefab Steel Frame By Steel Frame Fabricators
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Insulation Material: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Beautiful Prefab Tiny House Garden Studio Cabin With Deck Modular Homes
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Stable Prefabricated Residential Buildings With Lightweight Steel Houses Modular Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

