All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefabricated mobile homes ] match 461 Products.
ICC-ES Certification Modular Prefabricated Tiny House On Wheels Cider Box Motorhome
| Interior Wall Panel: | WPC-wood |
|---|---|
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
| Exterior Door: | ) Double Glazing Alum.Door |
AS4600 Light Gauge Steel Frame Prefab Modular Cabin Hotel Unit | Wooden Bungalow | Prefabricated Home
| Insulation: | Glass Wool |
|---|---|
| Foundation: | Steel Chasis |
| Windows: | Double Glass Wool |
Light Steel Frame Prefab Eco Modular Tiny Trailer Home Modular Prefabricated Homes
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Roofing: | Colorbond |
| Exterior Wall: | PU Sandwich Metal Panel |
Light Steel Prefab Tiny House On Wheels With Australian Standard Modular Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS/NZS Standard Light Steel Affordable Kit Homes Prefab Ny Houses On Wheels For Sale
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modern Prefab Modular Home Luxury Caravan Tiny House On Wheels Shipped By 40 FR Shipping Container
| Application: | House, Hotel |
|---|---|
| Assembly: | No Need To Install |
| Exterior Wall Color: | Options |
AS/NZ Standard Prefabricated Light Steel Tiny House On Wheels With Trailer Wholesale
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall: | Integrated Wall Panel |
Q550 Standard Steel Hotel Prefabricated House Kits with Light Steel Framing
| Product Name: | Prefab Hotel |
|---|---|
| Use: | House, Hotel |
| Structure: | Steel Frame |
Affordable Tiny Homes On Wheels With Light Steel Frame Prefab Cabins With AS/US
| Exterior Door: | Australian Standard Alum Casment Door |
|---|---|
| Floor: | 15mm Fiber Cement Board |
| Interior Stair: | Steel Frame With Finishing |
Cost per m2 for Tiny Houses in Australia – Light Steel Frame Modular Home Prices
| Transportable: | Yes, Designed For Easy Transport |
|---|---|
| Main Material: | Light Steel Frame G550GD AZ150 0.75mm |
| Heatingcooling: | Mini-split HVAC System |

