All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefabricated mobile homes ] match 461 Products.
Prefabricated Modular Home Light Steel Frame House Of Hotel Unit Garden House
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
EU/AU/USA Standard Light Steel Framing Prefab Homes Motorhome On Wheels With 3 Bedrooms
| Weight: | 3.5T |
|---|---|
| Bath: | Toilet,Shower |
| Cladding: | Insulated Panel |
Customizable Tiny Homes For Sale Prefab Tiny Homes ReadyTo Ship AS/NZS/USA STANDARD
| Features:: | Tiny House On Wheels |
|---|---|
| Learn More:: | Contact Us |
| Suitable For:: | Family Or Couple Travel |
Australia Tiny House On Wheels Trailer Prefab Modular Home Steel Frame Kits
| Project Site: | Australia |
|---|---|
| Size: | 2.35*8m |
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
Premade Tiny House On Wheels Mobile Trailer House For Travel
| Used For: | Hotel/Garden House |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Strong Mobile Steel Structure Homes /Light Gauge Steel Wall 2-Storey Luxury Villa
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Roof: | 35mm Batten |
| Exterior Wall Cladding: | 75mm ALC Panel |
Expandable Mobile Tiny House On Wheels Prefab 2 Bedroom Cabin Ready Made Container
| Used For: | Hotel/Garden House |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Expandable Mobile Tiny House On Wheels Prefab 2 Bedroom Cabin Ready Made Container
| Used For: | Hotel/Garden House |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Modern Prefab Houses: Modular Container Homes & Luxury Tiny Houses On Wheels
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland 2524t |
| Size: | 2350*8000mm |
Ceramic Tile Prefab House Mobile House Light Metal Frames 3450mm
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | Normal Vapor Barrier |
| Corner Line: | 50mm PVC Conic/gypsum Conic |

