All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefabricated mobile homes ] match 449 Products.
Australian Standard Modular Homes Light Steel Structure Frame Building Steel House Kits
| Name: | Seville House |
|---|---|
| Size:: | 17944×11522mm |
| Ground Floor Area:: | 149sqm |
Affordable & Stylish Prefab Homes: Luxury Light Steel Villas Under Australian Standard
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Custom Prebuilt Steel Structure Modular Homes - Advanced Light Gauge Steel Framing Machines
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Luxury Prefab Light Steel Villa | Chinese Design & Fast Build Waterproof Modular Homes For Living
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Light Steel Trailer Tiny Homes / Cabin Hotel Unit / Modular House On Wheels
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Roofing: | Colorbond |
| Exterior Wall: | PU Sandwich Metal Panel |
ISO 9001 Modern European Style Luxury Villa with Steel Frame modular home Kits
| Bedroom: | 2 Bedroom |
|---|---|
| Use: | Hotel,Villa, House, Office |
| Design Style: | Modern |
Australia Standard Prefab Houses 4 Bedrooms Home Light Villas Steel Frame House Kits
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Australila Stanard Prefab House Modular Home With Light Steel Structure Frame 2 Story House
| Standard: | AS/US |
|---|---|
| Size: | 13.5*25M |
| Square Meter: | 536 SQM |
NZ Light Steel Frame Prefab Wooden Home Beach Bungalows Office Light Steel House Kits
| Steel Frame: | AS1397 G550 Z275 |
|---|---|
| Exterior Wall: | Ext. Wall Cladding |
| Interior Wall Panel: | 9mm CFC Sheet, Integrated Wall Panel |
Prefabricated Mini House Modular Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels
| Style: | Modern |
|---|---|
| Electrical: | 110/220V/240v |
| Flooring: | Laminate |

