All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel houses ] match 1119 Products.
Luxury Modular Modern Style Smarthouse Prefab Villa
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Exterior Wall Color: | Options |
| Movable: | Optional |
Steel Structure Modular Homes Australian Standard Kit Houses Customizable Prefab Solutions
| Car: | 2 Garage |
|---|---|
| Bed: | 3 Bedroom |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
4 Bedroom Modern Two-Storey Modular Home Light Steel Frame Prefab For Family Life
| Bedroom: | 4 Bedroom |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Cultural Stone |
Modern Prefab Houses: Modular Container Homes & Luxury Tiny Houses On Wheels
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland 2524t |
| Size: | 2350*8000mm |
Modern Prefab Tiny Home & Container House Manufacturers Modular Home
| Name: | Queensland 2524t |
|---|---|
| Size: | 2350*8000mm |
| Type: | Tiny House On Wheels |
2-Storyluxuyr Villa Prefab House Panelized System Build With Light Steel Frame Home
| Bedroom: | 4 Bedroom |
|---|---|
| Area:: | 397.56SQM |
| Application: | Steel Fabricated House,Family Use |
AS/US Standard Light Steel Villa | Prefab Luxury Mansion single family home
| Exterior Wall Color: | Wpc Bord |
|---|---|
| Area: | 360.2SQM |
| Other Fittings: | Toilet,washbasin,shower,kitchen Etc. |
Prefabricated Light Steel Frame Houses / Hurricane Resistant Prefab House Granny Flat
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/fiber Cement |
Light Gauge Steel Structure Prefab Garden Studio And Storage Room: Prefabricated Wooden Bungalows
| External Wall: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Ceiling: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Modern Prefab Light Gauge Steel Cabins: Perfect For Resort Hotels And Garden Studios
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Cladding: | WPC Board, Wooden Design Cladding |
| Appliance: | Resort, Hotel, Holiday, Airbnb, Rent, Live, Resell, Garden |

