All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel houses ] match 1104 Products.
High Quality Ultra Modern Prefab Homes In Light Gauge Steel Frame Hosue Modular Home
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Portable Prefabricated Tiny Home Mobile Expandable Prefab House On Wheels With Bathroom And Kitchen
| Project Site: | Australia |
|---|---|
| Size: | 2.35*8m |
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
Luxury Prefab House Prefabricated Modern Villa With 4 Bedrooms And 3 Bathrooms
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
US / AS Modern Luxury Prefab House Easy Assembly 3 Bedroom Prefabricated House
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame House |
| Bedroom: | 4 |
Luxury Modular Modern Style Smarthouse Prefab Villa
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Exterior Wall Color: | Options |
| Movable: | Optional |
Expandable Mobile Tiny House On Wheels Prefab 2 Bedroom Cabin Ready Made Container
| Used For: | Hotel/Garden House |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Expandable Mobile Tiny House On Wheels Prefab 2 Bedroom Cabin Ready Made Container
| Used For: | Hotel/Garden House |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Steel Structure Modular Homes Australian Standard Kit Houses Customizable Prefab Solutions
| Car: | 2 Garage |
|---|---|
| Bed: | 3 Bedroom |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
ICC-ES Certification Luxury Two-storey Modular Home Modern Mobile Prefab Light Stee kits
| Type: | Prefab Villa |
|---|---|
| Plumbing: | Water Supply Pipes, Ewage Pipes |
| Insulation: | High-performance Thermal Insulation |
Contemporary Modular Homes / Light Gauge Steel Prefab Villa / Prefabricated House kti
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

