All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel houses ] match 1119 Products.
Prefab Light Gauge Steel Frame Garden Studio House ISO Standard
| Size: | Almost No Limitation |
|---|---|
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
| Design: | Customer Design Avaliable |
Light Steel Frame Prefab Homes Luxury Villa Single Storey Modern Bungalow House
| Use: | Hotel,Office,House |
|---|---|
| Color: | Optional |
| Window: | PVC Sliding Window |
Galvanized Steel Frame Sandwich Panel Prefab Light Steel Frame House Kits
| Frame Material: | EPS Cement Wall Panels + Light Steel Frame/concrete Structure |
|---|---|
| Structure: | Galvanized Steel Frame |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
Laminated Anti Wind Wpc Board Ultra Modern Prefab Homes Light Steel Frame House Kits
| Bedroom: | 5 Bedroom |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Australia Standard Prefab House Modular Home Garden Studio For Airbnb Holiday House Kits
| Main Material: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | Wpc Wooden Cladding |
| Ceiling: | 12mm Gypsum Board |
Modular Home Prefab House Light Steel Construction Apartment Buildings With Australia Stander
| Type: | 6tets Townhouse In Australia |
|---|---|
| External Wall: | 22mm Batten |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Tiny Homes For Sale Innovations In Tiny Living On Wheels AS/NZS
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
Affordable Tiny Homes On Wheels For Sale Under $15,000 Prefab And Ready To Ship
| Suitable For:: | Family Or Couple Travel |
|---|---|
| Features:: | Tiny House On Wheels |
| People:: | No Installation Required |
Cost Efficient Prefab Luxury Villa House 4 bedroom Kit Light Gauge Steel Frame
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Steel Frame Prefab House Kits / Waterproof Kit Home For Workshop
| Frame Mterial: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

