All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel houses ] match 1119 Products.
Modular Portable Light Steel Villa House Luxury Prefab Houses Insulation Material
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Modular Homes Prefabricated House White Modular Park Home
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Insulation Material: | Glass Wool Or Also EPS/XPS/PU Sandwich |
| Roof: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt Shingle |
1. Affordable Prefab Geo Dome Home - Green Garden Studio Dome For Sale
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Certified Modern Prefab Villa Townhouse Galvanized Light Gauge Steel Frame
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Luxury Light Gauge Tiny House On Wheels AS Standard Trailer House
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Light Steel Frame Prefab Modular Homes House Mobile Kits Foldable House
| Interior Lining: | 8mm Fiber Cement Board |
|---|---|
| Flooring: | 9mm Laminated Flooring |
| Cornering:: | 90mm Coved Plasterboard Cornice |
AS/US Light Steel Frame Prefab Mobile Homes House Kits Panelized Home Kits
| Steel Frame: | Wall Frame,Roof Truss,Subfloor System (if Any) |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
2story Luxury Prefab Lightweight Steel Frame Houses With Australian Standard Draydon House
| Design: | Modern |
|---|---|
| Flooring: | Normal Ceramic Tile (600mm*600mm Each)‐‐wet Area |
| Lighting: | LED |
Easy Installation Light Steel Structure Ready-Made Home With 2PAC Cabins And Stone Countertop
| Floor: | Laminate/ Ceramic/ Marble/ Wooden Floor |
|---|---|
| Door: | Aluminum Alloy/PVC Door |
| Water Supply: | Standard Water Supply System |
Prefab Light Steel Frame House Of Hotel Unit Lodges With Holiday Inn Newton Modular Home
| Lighting: | Optional |
|---|---|
| Material: | Timber |
| Product Name: | Prefab Garden Studio |

