All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel houses ] match 1119 Products.
Mobile Prefab Light Steel Tiny House With Wheels Kit Home In AU/EU/US Standard
| Roof: | Color Steel Plate Roof |
|---|---|
| Interior Wall: | Integrated Wall |
| Floor: | Laminate Floor |
USA Modular Home Environmental Prefab House Light Steel Structure Villa Single Family Home
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Recyclable Wind Resistance Green Prefab Homes Light Steel Prefab Home Kits
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
ALC Panel Recyclable Green Prefab Homes Customizable Light Gauge Steel Prefab Villa
| Use: | Villa,House,Office |
|---|---|
| Size: | Customized,as ClAient Requirement |
| Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
Australian Standard Glass Windows Metal Security Door Light Steel Structure Prefab Homes
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Luxury Light Steel Framing Prefabricated House Prefab Green Prefab Homes
| Use: | Office |
|---|---|
| Door: | Melamine Veneer MDF Door |
| Size: | 12*16m |
Water Proof Steel Prefab Homes Prefab Light Steel Frame House For Living
| Name: | Firenze House |
|---|---|
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
| Exterior Wall Reinforcing Layer: | 15mm OSB Board |
Stylish And Functional Outdoor Space Solution Prefab Light Steel Frame Overwater BungalowPrefab Light Steel Frame Overwa
| Structure: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Roof: | Roof Reinforcing Layer For Roof |
| Exterior Wall Cladding: | ALC Panel |
Serene & Sustainable Retreat/Yard Studio Pre Made Homes With Prefablight Gauge Frame House
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board,Vapor Barrier,35mm Batten |
| Exterior Wall: | Aluminium Plastic Composite Panel |
Modern Steel Frame Prefab Tiny Home On Wheels: Affordable Manufactured Homes
| Material: | Steel Frame |
|---|---|
| Color: | White/Black |
| Electrical: | 110/220V/240v |

