All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel buildings ] match 979 Products.
Flat Roof Modern Light Steel Framing For Building Construction
| Structure: | Prefabricated |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Material: | Steel |
Au/Nzs/USA Standard Modular Home Prefab Home Building Light Steel Structure Apartment
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Steel Prefabricated Light Steel House For Door Structure
| Structure: | Prefabricated |
|---|---|
| Roof: | Flat |
| Insulation: | Yes |
Prefab Steel Homes Prefab Modular Home Kits AS/NZS Light Steel Frame
| Window: | PVC Sliding Window |
|---|---|
| Door: | Steel Door,Aluminum Alloy Door |
| Structure: | Galvanized Steel Frame |
ICC EN-1090 Light Steel Frame Wall For Building Construction Family Houses Prefab Homes
| Floor: | Wooden |
|---|---|
| Roof: | Flat |
| Material: | Steel |
Customized Prefab House Villa And Office Building With Outdoor Aluminum Windows & Doors
| Productname: | Prefab Steel House |
|---|---|
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Insulation: | Thermal And Sound Insulation Included |
lat Roof Modern Light Steel Framing For Building Construction house modular manufactured homes
| Floor: | Wooden |
|---|---|
| Color: | Optional |
| Structure: | Prefabricated |
Light Steel Frame Structure Prefab SOHO Dormitory Apartments | Custom Buildings For Sale
| Use: | Hotel,House,Office |
|---|---|
| Color: | Optional |
| Window: | Aluminum Window |
Morden House Design Prefab Villa / Prefab Steel Frame By Steel Frame Fabricators
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Insulation Material: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Light Gauge Steel Frame Prefab Metal Buildings Bungalow House Multi Family Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

