All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel buildings ] match 979 Products.
Luxury Prefab Light Steel Villa | Chinese Design & Fast Build Waterproof Modular Homes For Living
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
CE/NZ Standard 2-Storey Luxury Prefab House Steel Frame Singel Family Home
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Structure |
|---|---|
| Vapor Barrier For Roof: | Normal Vapor Barrier |
| Exterior Wall Claddin: | 75mm ALC Panel |
Australian Standard Prefab Light Guage Steel Frame House 2nd Floor Apartment
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Roof Batten: | 35mm Batten |
Australian Standard 2-Story Light Steel Prefab Modular Villa 8 Weeks Build Time
| Kitchen Cabinet: | 18mm E0 Particle Board |
|---|---|
| Other Fitting: | Shower ,kitchen,toilet, Washbasin,etc |
| Layout Design: | Customized |
Luxurious Modular Homes: Prefab Garden Studios Expansive Decks For Airbnb
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
|---|---|
| Deck: | 1.5m |
| Exterior Wall Cladding: | 8mm James Hardie Siding |
Truss System Prefab House: Light Steel Frame with PU Insulation Sandwich Panel for Efficient and Sustainable Living
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-45days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Affordable & Stylish Prefab Homes: Luxury Light Steel Villas Under Australian Standard
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Light Steel Frame Prefab Villa & Modular Home Kits For Uruguay | Durable & Customizable
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Home Prefab Folding Container Houses 20FT 40FT For Affordable Emergency Shed
| Model: | FC-01 |
|---|---|
| Structure: | Galvanized Square Tube 40*40 |
| Chassis Purlin: | Galvanized RHS 40*40 |
Affordable & Stylish Prefab Homes: Luxury Light Steel Villas Under Australian Standard
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

