All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab steel buildings ] match 979 Products.
ICC-ES Certification Multi Story Steel Structure Villa Prefabricated Light Steel House
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Australia Prefab Homes Modular Steel Structure Villa Modern Affordable Prefab House
| Use: | Villa |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Product Name: | Prefab Villa,prefab Steel House |
Affordable Prefab Custom Home Light Steel Kits Sandwich Panel Vintage Luxury Double Cost-effective Prefab Villa
| Use: | Single Family Home |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Various Of Choice |
| Product Name: | Prefab Villa,prefab Steel House,villa Houses Luxury |
Large House Natural Prefabricated Wooden House With Comfortable Terrace Bedroom Luxury Villa
| Wall: | Steel |
|---|---|
| Color: | Optional |
| Installation: | Easy |
Chinese style retro double villa/Prefabricated Villa Light Steel Frame Houses With Good Ventilation
| Use: | Villa,House |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Welded H Section Steel |
| Door: | Steel Security Door,Aluminum Alloy Door |
Australian Portable Light Steel Granny Flats Inexpensive Modular Homes / Prefab Small Houses ADU
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
|---|---|
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
| Door: | Metal Security Door/PVC Sliding Door |
Two Story Modular Homes Prefab Villa Steel Frame House With Beautiful Decoration
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Framing System Victorian Tiny House Prefabricated Tiny Homes On Wheels With Bathroom
| Main Material: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Flooring: | Wooden |
| Exterior Wall Color: | Options |
High-End Prefab Villa With Light Gauge Steel Framing Eps Sandwich Panel
| Use: | Villa,House |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Welded H Section Steel |
| Door: | Steel Security Door,Aluminum Alloy Door |
Customized Design Modern Style Building light Steel Structure Prefab luxury or low cost Villas With Kitchen
| Villa: | 2 Bedroom Villa |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |

