All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab a frame house light steel ] match 1080 Products.
Modern Prefab House Kits
| Frame Mterial: | 0.95mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Roofing: | Asphalt Shingle |
| Ceiling: | 12mm MGO Board |
Steel Structure Wooden Decorate Houses , Prefabricated Bungalow Homes Kits
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Economic Prefab Bungalow Homes , Contemporary Prefab Home For Family
| Main Structure: | Main Structure |
|---|---|
| Wall Material: | Alc Panel/fiber Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
European Customized Luxury Prefab Steel Frame Homes Prefabricated House For Bungalow Project
| Ceiling Material: | MGOboard / Gypsum Board+others |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Flooring: | 18mm Fiber Cement Board With Vapor Barrior And Bamboo Flooring Or Wooden Flooring , Pvc Carpet Etc. |
High Quality Villa Wooden House Luxury AS/NZS Prefabricated Light Steel Frame Houses
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Wall Material: | ALC Panel/fiber Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
| Insulation Material: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Modern Prefab Modular Home Luxury Caravan Tiny House On Wheels Shipped By 40 FR Shipping Container
| Application: | House, Hotel |
|---|---|
| Assembly: | No Need To Install |
| Exterior Wall Color: | Options |
Light Gauge Steel Modern Prefab Living Home Luxury Two Storey Prefabricated Steel Structure Villa House
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
AS/NZS/USA Affordable Modular Prefab Homes With Light Gauge Steel Frame Modular Home Kit
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Prefabricated Villas Prefab Steel Frame Villa Efficient Homes
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Luxury Hurricane Resistant Prefab Villa 3 Bedroom Modular Home House
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |

