All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab a frame house light steel ] match 1080 Products.
NZ / AS Prefab Modern 3 Bedroom Steel Structure Prefabricated Villa Modular House
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame House |
| Bedroom: | 4 |
Modular Prefabricated Light Gauge Steel Structure Tiny House On Wheels With Trailer For Airbnb
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Panel |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |
Prefabricated House US Standard Cheap Double Storey Tiny House On Wheels
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Panel |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |
Quality Tiny House On Trailer Save Time And Money With Deepblue Smarthous
| Product Type: | Tiny House |
|---|---|
| Shower Cabin: | Integrated Shower Cabin |
| Window And Doors: | Glass Alu. Window And Laminated Door |
Reliable Tiny House On Wheels Affordable High-Quality And Quick Delivery
| Product Type: | Tiny House |
|---|---|
| Shower Cabin: | Integrated Shower Cabin |
| Window And Doors: | Glass Alu. Window And Laminated Door |
Australia Granny Flat Prefabricated Houses Modular Villas For Folding House
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
|---|---|
| Underneath Of Ground Floor (If Any): | 15mm CFC Sheet |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Australia Granny Flat Prefabricated Houses Modular Villas For Folding House
| Features: | Folding Technology Patent |
|---|---|
| Applicable To:: | Granny Flat /ADU |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Folding Prefabricated Homes Australia Granny Flat / ADU Mobile House 2-4 Bedrooms
| Features: | Folding Technology Patent |
|---|---|
| Applicable To:: | Granny Flat /ADU |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Premium Modular Container Homes Australia Custom Granny Flats ADU Steel House
| Features: | Folding Technology Patent |
|---|---|
| Applicable To:: | Granny Flat /ADU |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Luxury Prefabricated Tiny House On Wheels With Kitchen And Bathroom 2 Bedroom Space Pod
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |

