All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab a frame house light steel ] match 1080 Products.
Ready-Made Home With Standard Water Supply System 2PAC Cabins And Stone Countertop EPS/Rock Wool/PU Sandwich Panel
| Material: | Steel Structure |
|---|---|
| Window: | Aluminum Alloy/PVC Window |
| Structure: | Light Steel Structure |
AS/NZS Prefab Tiny Homes On Wheels: High-End Living In A Tiny House On Wheels
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
Tiny House Kit With Free Shipping Portable Prefab Home With Solar Panels
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Tiny House On Wheels Ready To Live In Prefab Mobile Home With Solar Panels
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Modern Tiny House With Kitchen And Bathroom Luxury Prefab Tiny Home On Wheels
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Prefab Luxury Villa Factory Built Prefab House Modular Homes Steel House
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Portable Prefabricated Tiny Home Mobile Expandable Prefab House On Wheels With Bathroom And Kitchen
| Project Site: | Australia |
|---|---|
| Size: | 2.35*8m |
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
Luxury Prefab Tiny Home On Wheels With Bathroom Travel Trailers Campers Caravans For Sale
| Style: | Tiny House On Wheels |
|---|---|
| Transportable: | Yes, Designed For Easy Transport |
| Main Material: | Light Steel Frame |
Easy Build Light Steel Prefab Villa High Performance Glass Wool Insulation With Two Levels
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Light Steel: | ICC EN-1090,C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Steel Structural Prefab Retirement Center Typhoon Resistance Light Gauge Steel Bungalow
| Frame Mterial: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

