All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab a frame house light steel ] match 1080 Products.
Prefabricated House Light Steel Structure Bungalow With Aluminum Alloy / PVC Window
| Door: | Steel Security Door/WPC Or Wooden Door |
|---|---|
| Window: | Aluminum Alloy/PVC |
| Floor/foundation Material: | Laminate Flooring/wooden/PVC Carpet |
High Quality Prefab House Villa With Light Steel Frame Five Story Houses With AS/US
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | ALC Panel, Fiber Cement Board, Hebel Panel, EPS Cement Sandwich Panel |
| Insulation: | Glass Wool/rock Wool/EPS/XPS/PU Foam |
Modern Prefabricated Homes Superior Quality Light Steel Frame AS / NZS
| Flooring: | CFC Floor Board, Porcelain Tile, MDF Flooring, Or Others |
|---|---|
| Roof Batten: | 35mm Batten |
| Main Materials: | Light Steel Frame |
AS / NZS / USA Light Steel Frame House Prefabricated House Kits Prefab Houses
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Prefabricated Villas Prefab Steel Frame Villa Light Gauge Steel Frame Luxury Designer
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Light Steel Structured Pre Engineered Steel Homes Earthquake Proof For Residence
| Use: | Coffee House |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
USA Luxury Prefabricated House Villas Modern Light Steel Prefab Homes
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
EU Prefabricated Light Steel Framing Modular Home Villa House With Big Windows
| Use: | House |
|---|---|
| Color: | Customer Made |
| Material: | Light Steel Frame |
Single Family Exquisite Light Steel Frame House Design For Seaside Vacation Modualr Homes
| Roof Truss: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel: | Dry Area, Wet Area |
Odular Home Tiny House On Wheels With Trailer For Airbnb Prefabricated Light Steel Structure
| Interior Wall: | WPC Board |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |

