All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ prefab a frame house light steel ] match 1080 Products.
Affordable Prefab House Ceramic Tiles Floor Recyclable Rural Style Light Steel Villa
| Technology: | Custom Panelized Homes |
|---|---|
| Use: | Villa,House,Office,Hotel,Carport |
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Q235,Various Of Choice,Welded H Section Steel |
Modern Modular Wpc Board Prefabricated Tiny House On Wheel With Light Steel Frame
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | WPC Board, Metal PU Sandwich Panel |
| Roof: | Colorbond Roofing Sheet |
Prefabricated Homes Modular With AS4600 Light Steel Frame Garden Pergola
| Extra Insulation: | 50mm PU Panel |
|---|---|
| Underneath Of Ground Floor Dry Area: | 15mm CFC Sheet (High Density) |
| Lighting: | LED |
Custom Wooden Design Mobile Prefab Garden Studio | Light Steel Frame Cabin
| Main Material: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Size: | Almost No Limitation |
| Design: | Customer Design Avaliable |
Modular Home Prefab Folding Container Houses 20FT 40FT For Affordable Emergency Shed
| Model: | FC-01 |
|---|---|
| Structure: | Galvanized Square Tube 40*40 |
| Chassis Purlin: | Galvanized RHS 40*40 |
Modular Trailer House Prefabricated Light Steel Structure Homes On Wheels For Sale
| Structure: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Fascia Board: | Steel Fascia Board |
| Exterior Wall: | Wpc Wall Panel |
USA Standard Prefab Light Steel Frame House Insulated Mobile Villa Prefabricated Home
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Modular Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels: The Ultimate Travel Companion
| Structure: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Roof: | Vapor Barrier For Roof |
| Vapor Barrier For Roof: | Customizable |
Luxury Prefab House Villa Light Steel Kit Homes Prefabricated Villa Modular Home
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Panelized Construction Modernization Prefabricated Houses Light Steel Structure Social Housing
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

