All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular steel prefab homes ] match 659 Products.
Modern Prefabricated Homes Superior Quality Light Steel Frame AS / NZS
| Flooring: | CFC Floor Board, Porcelain Tile, MDF Flooring, Or Others |
|---|---|
| Roof Batten: | 35mm Batten |
| Main Materials: | Light Steel Frame |
US / AS Modular Prefabricated House On Wheels In Zhejiang Merchants 2.35*8m
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland |
| Size: | 2.35*8m |
Mobile Manufactured Tiny Homes Ready To Live In For Airbnb Cabin
| Used For: | Airbnb Cabin |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
ISO 9001 Modern European Style Luxury Villa with Steel Frame modular home Kits
| Bedroom: | 2 Bedroom |
|---|---|
| Use: | Hotel,Villa, House, Office |
| Design Style: | Modern |
High Quality Light Steel Easy Assemble 2 Storey Modern Design Villa Modular Home
| Standard: | ISO 95001 |
|---|---|
| Size: | Customizable |
| Square Meter: | 408 Sqm |
UK Standard Prefabricated Home Modular & Light Gauge Steel Frame House Kits
| Bedroom: | 4 Bedroom |
|---|---|
| Area:: | 270.08SQM |
| Application: | Steel Fabricated House |
US Standard Prefab House Light Steel Structure Luxury Villa Prefabricated Residential Home
| Main Structure: | Light Gauge Steel Structure |
|---|---|
| Total Area: | 222㎡ |
| Stories: | 2 |
High Quality Prefab Sandwich Panel House Steel Structure Prefabricated Hotel Unit
| Product Name: | Luxury Prefab Hotel |
|---|---|
| Use: | Hotel, Holiday House |
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
Customizable Modular Prefabricated Tiny House On Wheels Cider Box Model Kit Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Prefabricated House With Light Steel Structure Tiny House On Wheels Modular Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

