All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular steel prefab homes ] match 659 Products.
Luxury Prefab Steel Structure Villa Modular Homes With Light Gauge Steel Framing
| Packaging Details: | light gauge steel in bulk,decorate panel materil in pallet,other fittings all in boxes,loaded into 4 |
|---|---|
| Delivery Time: | depends on the building area,normal 35 days |
| Supply Ability: | 15000square meters per month |
European Quality 2story Luxury Prefab Lightweight Steel Frame Houses Modular Home
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Frame Prefab Villa & Modular Home Kits For Uruguay | Durable & Customizable
| Frame Material: | Light Steel Frame House |
|---|---|
| External Calding: | 50mm ALC Panel/ WPC Board |
| Insulation: | Glass Wool EPS |
Light Gauge Steel Frame Prefab Modular Home Overwater Bungalow Holiday Resort Hotel Villa
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Gauge Steel Structure Prefab Bungalow
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Luxury Light Steel Structure Prefab Villa Aluminum Alloy Window Modern Modular Homes
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Door: | Steel Security Door/WPC Or Plywood Door. |
Chinese style retro double villa/Prefabricated Villa Light Steel Frame Houses With Good Ventilation
| Use: | Villa,House |
|---|---|
| Material: | Steel,Sandwich Panel,Welded H Section Steel |
| Door: | Steel Security Door,Aluminum Alloy Door |
Light Steel Frame Movable Prefab Modular Home Geodesic Dome House Bungalow Kits
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Deepblue Designer |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
2 Story Villa Prefabricated Light Gauge Steel Frame House Modular Home Multi Family Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
ICC EN-1090 Light Frame Prefab Steel Mobile House Villa Kits Wooden Bungalows
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Basic Insulation: | Glass Wool R2.5 |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |

