All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular steel prefab homes ] match 659 Products.
Prefabricated Modular Home Wooden Design Cyclone Resisted Bungalow Kit Home Fast Construction
| Ext. Wall Cladding: | WPC Wooden/STEEL Cladding |
|---|---|
| Insulation/batt: | Glass Wool |
| Kitchen Cabinet: | 2PAC Cabinet |
Prefabricated House Modular Home Prefab Garden Studio With Light Steel Frame Storage
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Beautiful Prefab Tiny House Garden Studio Cabin With Deck Modular Homes
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Avaliable |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Light Gauge Steel Single Family Home Luxury Modern Modular Home Kits
| Use: | Hotel,Office,House |
|---|---|
| Color: | Optional |
| Window: | PVC Sliding Window |
ICC-ES Certification Prefabricated House Villas Light Steel Frame House With Best Price
| Use: | Villa,House,Office |
|---|---|
| Color: | Customer Made |
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
Classic Light Gauge Steel Residence Duplex Villa 2 Stories Chinese Style Design Homes
| Bedroom: | 4 Bedroom |
|---|---|
| Type: | Customizable |
| Structure: | Steel Frame,Galvanized Steel Structure |
Small Prefab House Modular Home Finished Steel Tiny House On Wheels ReadyTo Ship
| Project Site: | Brisbane, Australia |
|---|---|
| Size: | 2.35*8m |
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
Australia Project Site Luxury Prefab Tiny House On Wheels With 10mm MDF Flooring
| Project Site: | Australia |
|---|---|
| Size: | 2.35*8m |
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
Affordable AS4600 Light Gauge Steel Framed Modular Homes Prefabricated House For Modern Villa
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Frame Fast Assemble Earthquake Proof Prefab House Kits
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | Colorbond Cladding/100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

