All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular prefab homes ] match 659 Products.
Residential Light Gauge Steel Framing: Modern Prefabricated Solutions 2 Layer Villa ISO 9001
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Factory Direct Light Gauge Steel Prefabricated Tiny House On Wheels With Thermal Metal Siding
| Trailer: | 2 Axes Steel Trailer |
|---|---|
| Mainframe: | Light Steel Frame |
| Roof: | Color Bond Roofing |
High Quality Mini Hotel Prefabricated House Bungalow With Light Steel Frame AS/NS Design
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
Customized Space Capsule Light Steel Frame House Glacier Hotel Perfect For Eco-Friendly Getaways
| Frame: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Heavy Steel Chassis Frame: | Heavy Steel Chassis Frame |
| Exterior Wall Batten: | Aluminum Composite Panel |
Luxury Space CapsuleTiny House On Wheels Customized Light Steel Frame House
| Frame: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Chassis:: | Customized |
| Exterior Wall Batten: | Aluminum Composite Panel |
Light Steel Frame Structure Fireproof Metal Car Sheds / Waterproof Car Storage Sheds in Australia Standard
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
Overwater Bungalow Resort Inn Waterproof Ventilation Light Steel Frame for holiday
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Cheap Light Gauge Steel Waterproof Romantic Bungalow Easy To Install Hotel Cabin
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Beautiful Roof Framing Holiday Bungalows , Australia light steel roof truss Prefabricated house
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

