All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular prefab homes ] match 659 Products.
Luxury Light Steel Structure Prefab Villa Aluminum Alloy Window Modern Modular Homes
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Door: | Steel Security Door/WPC Or Plywood Door. |
Light Gauge Steel Single Family Home Luxury Modern Modular Home Kits
| Use: | Hotel,Office,House |
|---|---|
| Color: | Optional |
| Window: | PVC Sliding Window |
Modular Light Steel Structure Prefab Tiny House On Wheels With Trailer For Airbnb
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
USA Modular Home Environmental Prefab House Light Stee House Villa Singel Family Homes
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Modern Prefab Panelized Home Kits Modular Homes AS/US Standard Light Steel Frame House Villa
| Assemblymethod: | Bolt-together Prefabricated Modules |
|---|---|
| Roof: | EPS Sandwich Panel+glass Wool Insulation |
| Floorarea: | 120-300 Square Meters |
US/AS Light Gauge Steel Prefab House Kits Luxury Villa Single Family Home
| Main Material: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Color: | Option |
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
Modular Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels With Trailer
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Roof Batten: | 35mm Batten |
Prefabricated Modular Home Tiny Home On The Wheels With Double Glazing Alum Window
| Floor: | 9mm MDF Flooring |
|---|---|
| Bathroom: | Shower, Toilet, Vanity Set |
| Size: | 2.35*7.8m |
Small Prefab House Modular Home Finished Steel Tiny House On Wheels ReadyTo Ship
| Project Site: | Brisbane, Australia |
|---|---|
| Size: | 2.35*8m |
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
Australia Project Site Luxury Prefab Tiny House On Wheels With 10mm MDF Flooring
| Project Site: | Australia |
|---|---|
| Size: | 2.35*8m |
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |

