All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular prefab homes ] match 659 Products.
Prefab Light Steel Frame House Of Hotel Unit Lodges With Holiday Inn Newton Modular Home
| Lighting: | Optional |
|---|---|
| Material: | Timber |
| Product Name: | Prefab Garden Studio |
Prefab Modular Home Luxury Prefabricated Mobile Tiny House On Wheels A Good Option For Caravan/RV Park
| Bedroom: | 2 Bed |
|---|---|
| Door: | Double Glazing Alum.Door |
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
Prefab Modular Home Tiny House On Wheels AS/NZS Standard Light Steel
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Light Steel Prefab Tiny House On Wheels With Australian Standard Modular Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modern Luxury Container Prefab Casa Modular Prefabricated House For Villa Or Apartment For Sale
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Bedroom: | 4 Bedroom |
| Stye: | Modern |
Australian Standard 2-Story Light Steel Prefab Modular Home Villa With 4 Bedroom 3 Bath
| Weather Resistance: | Strong |
|---|---|
| Roof Batten: | 35mm Batten |
| Waterproof: | Yes |
Light Steel Frame Triple Wide Mobile Homes, Easy Dismantlement Mobile Modular Homes ADU
| Frame Material: | 0.75 Mm/0.95 Mm/1.15 Mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50 Mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement Insulation Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
Australia Standard Light Steel Structure Multi Story Modular Home Luxury Villa Prefab Family Apartment Building
| Type: | Single Family-Home |
|---|---|
| Bedroom: | 4 Bedroom |
| Garage: | 2 |
Luxury A-Frame House Low-Rise Villa Heat-Insulated Modular Home Prefab Tiny House On Wheels
| Name: | Queensland 2524t |
|---|---|
| Size: | 2350*8000mm |
| Type: | Tiny House On Wheels |
European Quality 2story Luxury Prefab Lightweight Steel Frame Houses Modular Home
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

