All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular prefab homes ] match 656 Products.
Australia Standard Prefab Luxury Villa Kit With Light Steel Frame Modular Home For Family
| Structure: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Roof: | 0.5mm Colorbond Roofing Sheet |
| Exterior Wall: | R3.5 Glass Wool*100mm |
Light Steel Frame Prefab Villa & Modular Home Kits For Uruguay | Durable & Customizable
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Luxury Holiday Cabin | Modular Home & Prefab Log Cabin Garden Shed
| Doors And Windows: | Custom Made |
|---|---|
| Exterior Door: | MDF Pocket/sliding/casement Door |
| Main Material: | Light Steel Frame |
Two Floors Of The Light Steel Prefab Modern Homes Prefabricated Light Steel Structure Houses
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Water‐Proof Layer For Roof: | Asphalt Water‐Proof Layer With Alu. Coil |
| Exterior Wall Batten: | 22mm Batten |
Prefabricated Modular Home Wooden Design A Frame House Kits For Airbnb
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Light Gauge Steel Structure Prefab Bungalow
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Modular Home Prefab Folding Container Houses 20FT 40FT For Affordable Emergency Shed
| Model: | FC-01 |
|---|---|
| Structure: | Galvanized Square Tube 40*40 |
| Chassis Purlin: | Galvanized RHS 40*40 |
AS/NZS/USA Standard Prefab Light Steel Frame House For Living Luxury Modular Hotel Unit
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Roofing Tile: | Stone Coated Steel Roofing Tile |
Prefab Light Steel Frame House Oficce Lodges All Inclusive Bungalow Resorts Apple House
| Wall Frame: | AZ150 G550 Zinc & Alu. Coated Steel 0.75mm |
|---|---|
| Interior Wall Panel (wet Area): | 9mm CFC Sheet/integrated Wall Panel |
| Flooring For Ground Floor (dry Area): | 8mm SPC Flooring |
Light Steel Frame prefab villa house Metal Modular Home
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |

