All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modular prefab homes ] match 656 Products.
New Zealand Standard Single Storey Light Steel Frame Prefab Villa For Family prefab home ktis
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Vapor Barrier For Roof: | Normal Vapor Barrier |
Movable Modular Container Homes Eco Prefab House, Hydroponic Farming steel building homes
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
|---|---|
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefabricated Tiny House On Wheels Space Saving Modular Tiny House
| STRUCTURE:: | Light Gauge Steel Framing System |
|---|---|
| WALL:: | PLYWOOD |
| FLOOR:: | HDF FLOORING |
Australian Standard Glass Windows Metal Security Door Light Steel Structure Prefab Homes
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
|---|---|
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Affordable AS4600 Light Gauge Steel Framed 2story Modular Homes For Sale
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Modular Prefab Light Steel Tiny House On Wheels: Innovative Design
| Bathroom: | 2 |
|---|---|
| Doors: | Solid Wood |
| Finishes: | High-end |
Affordable Prefab Homes Modern Prefabricated Modular Home Kit With Prices
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Garden Terrace Green Prefab Homes Double Deck Detached Prefab Light Steel Frame House
| Use: | House,Hotle,Villa,Office |
|---|---|
| Color: | Customer Made |
| Materrial: | Sandwich Panel,light Steel Frame,Wood Plastic Plate |
Modular Tiny House On Wheels | Australia Standard Light Steel Framed Prefab Home
| Bedroom: | Include |
|---|---|
| Door_Type: | Solid Wood/fiberglass |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Wind Resist Prefab Villa / Heat Insulation Steel Frame Prefab Homes With Toilet In Standard
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |

