All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modern modular homes ] match 441 Products.
AS Light Steel Prefabricated House Apartment Built With USA Standard
| Name: | Prefabricated Houses |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
AS/US Prefab Houses Modern Light Gauge Steel Villa Metal Frame Single Family Homes
| Project Location: South Korea: | Wall Frame, Roof Truss |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Australia Standard Tiny House On Wheels Luxury Portable Modular Prefabricated Trailer House
| Name: | 2501t Queensland |
|---|---|
| Size: | 2350*8000mm |
| Type: | Tiny House On Wheels |
Prefab House Modular Tiny House On Wheels With As/US Standard Light Steel Frame
| Keywords: | Tiny House On Wheels |
|---|---|
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
| Keyword: | Tiny Houses On Wheels |
Luxury Light Steel Framing Prefabricated House Prefab Green Prefab Homes
| Use: | Office |
|---|---|
| Door: | Melamine Veneer MDF Door |
| Size: | 12*16m |
Modular Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels Tiny Cabins For Sale
| Modular Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels ,Tiny Cabins For Sale: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Exterior Wall: | Various Wall Panels Available |
| Wall: | Interior Wall And Partition Wall |
Australian Standard Light Gauge Steel Frame Modular Prefab Apartment Buildings
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 15mm OSB Board |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefabricated Modular Tiny House Expandable Cabin With Interior Decoration For Airbnb Motorhome
| Windows: | Double-glazed, Energy-efficient Windows |
|---|---|
| Productname: | Prefabricated Tiny House |
| Learn More: | Contact Us |
Actory Price Modern Prefab Mobile Homes | Light Steel Frame ADU Granny Flat
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Ext. Wall Cladding: | WPC Cladding |
| Interior Wall Finish: | Integrated Wall Panel |
Modular Prefabricated Light Steel Structure Tiny House On Wheels: The Ultimate Travel Companion
| Structure: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Roof: | Vapor Barrier For Roof |
| Vapor Barrier For Roof: | Customizable |

