All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modern modular homes ] match 441 Products.
Modern Design Prefab House Modular Container Luxury Tiny House On Wheels
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland 2426t |
| Size: | 2.35*8m |
Luxury Modular Modern Style Smarthouse Prefab Villa
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Exterior Wall Color: | Options |
| Movable: | Optional |
Wood Assembled Houses Portable Cabins Modular Cottages With Light Steel Frame
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Prefab Wooden Overwater Bungalow – Light Steel Frame Modular Cabin For Resort & Hotel
| Name: | Apple Cabin |
|---|---|
| Other Fitting: | Toilet, Washbasin,shower ,kitchen,etc |
| External Wall: | ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
Australian Standard Prefab Contemporary Modular House Kits Build Light Guage Steel Frame House
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modern Prefab Houses: Modular Container Homes & Luxury Tiny Houses On Wheels
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland 2524t |
| Size: | 2350*8000mm |
Maximizing Space In A Casa Prefabricada: Design Ideas For Modular Mobile Homes
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
ICC-ES Light Steel Prefabricated Modular Villa - Luxury Resort Living Prefab House
| Learn More: | Contact Us |
|---|---|
| Exterior Wall Cladding: | 50mm ALC Panel |
| Plumbing: | Water Supply Pipes, Ewage Pipes |
Modular Prefab Luxury Villa House With Light Steel Frame For Modern Family Living
| Learn More: | Contact Us |
|---|---|
| Alloy: | 6063,6061,6005 |
| Exterior Wall Cladding: | 50mm ALC Panel |
Australia Standard Light Steel Frame Prefab Apartment Buildings Prefab Contemporary Modular Build
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

