All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modern modular homes ] match 441 Products.
Single Family Prefabricated Home With Swimming Pool & Light Gauge Steel Frame House Kits
| Bedroom: | 3 Bedroom |
|---|---|
| Area:: | 284.32SQM |
| Application: | Steel Fabricated House,Family Use |
Prefabricated House Luxury Mansion With AS/US Light Steel Villa Panelized Home Kits
| Prefab Houses: | 3 Bedrooms Luxury Villa |
|---|---|
| Windows And Door: | Double Glass Alum. Sliding Windows |
| Exterior Wall: | R3.5 Glass Wool*100mm |
Modular Prefab House Single Family Home With Light Steel Frame Luxury Mansion
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Trailer House Prefabricated Light Steel Structure Homes On Wheels For Sale
| Structure: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Fascia Board: | Steel Fascia Board |
| Exterior Wall: | Wpc Wall Panel |
Cutting-Edge Modular Prefab Tiny House: Innovative Light Steel Design On Wheel
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modern Australia Standard Prefabricated Tiny House Modular Tiny Homes ReadyTo Ship
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Pane |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |
Florida 3 Bedroom Modular Tiny Homes For Adventure Travel
| Used For: | Airbnb Cabin |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Modern PrefabTiny House On Wheels With Light Steel Structure Integrated Wall Panels
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Door (entrance): | Double Glazing Alum.Door |
| Floor: | 9mm MDF Flooring |
Highly Customizable Light Gauge Steel Construction Modular Houses AS/NZS
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Luxury Prefab Villa Modular Bungalows Home With Light Steel House Kits
| Project Location: | Tahiti |
|---|---|
| Exterior Wall Color: | Options |
| Windows: | Double Glazing Alum.Door |

