All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modern mobile homes ] match 336 Products.
Modern Design Prefab Light Steel House Villa For Holiday Steel Home Kits Resort Hotel Custom House
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
AS/NZS Standard Bungalow Prefab Tiny Homes Modern Prefab Dome Chalet Football House
| Use: | Hotel |
|---|---|
| Color: | Can Be Customized |
| Door: | Steel Door |
Tiny House Sydney Best Mobile Tiny Homes ReadyTo Ship Options AS/NZS Light Steel Frame
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
EU/AU/USA Standard Prefabricated Modular Home Kit Tiny House On Wheels With Three Bedrooms
| Exterior Door: | Double Glazing Alum.Door |
|---|---|
| Product: | Tiny House |
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
Expandable Mobile Tiny House On Wheels Prefab 2 Bedroom Cabin Ready Made Container
| Used For: | Hotel/Garden House |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Innovative Prefabricated House Solutions: Modular Homes & Portable Living Spaces
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS/US Standard Light Steel Villa | Prefab Luxury Mansion single family home
| Exterior Wall Color: | Wpc Bord |
|---|---|
| Area: | 360.2SQM |
| Other Fittings: | Toilet,washbasin,shower,kitchen Etc. |
Modular Prefab Luxury Villa House With Light Steel Frame For Modern Family Living
| Learn More: | Contact Us |
|---|---|
| Alloy: | 6063,6061,6005 |
| Exterior Wall Cladding: | 50mm ALC Panel |
4 Bedroom Modern 2-Story Light Steel Frame House | Prefabricated Single Family Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Prefab Tiny House Ready To Ship Made Steel Frame With Trailer On Wheels
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Roofing: | Colorbond |
| Exterior Wall: | PU Sandwich Metal Panel |

