All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modern mobile homes ] match 336 Products.
Prefab Modular Luxury Villa Mobile House 2 Bedroom Container House NZS / US
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Luxury Prefab Tiny Home Ready To Ship Steel Modular Home Boat Floating Hotel
| External Wall Material:: | Aluminum-magnesium-manganese Plate |
|---|---|
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
| Size: | 2.35*8m |
AS/US Prefabricated Light Steel Frame Modular Home China Low-Cost Metal Modular Building
| Floor: | XPS/OSB/Wood/Gypsum Board,pvc Floor |
|---|---|
| Steel Frame: | AZ150 G550 Light Steel |
| Transportmethod: | Flat-pack Containers |
Residential Light Gauge Steel Framing: Modern Prefabricated Solutions 2 Layer Villa ISO 9001
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modern Australia Standard Prefabricated Tiny House Modular Tiny Homes ReadyTo Ship
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Pane |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |
Florida 3 Bedroom Modular Tiny Homes For Adventure Travel
| Used For: | Airbnb Cabin |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Modern Prefab Houses: Modular Container Homes & Luxury Tiny Houses On Wheels
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland 2524t |
| Size: | 2350*8000mm |
Modular Prefab House Single Family Home With Light Steel Frame Luxury Mansion
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modern Modular Sound Insulation Prefab House Fiber Cement Board Interior Lining Garden Studio
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Space A Frame Prefab Hotel Unit Light Steel Tiny Building Portable Kit Homes
| Description An A-frame Tiny House This Is The Definitive, Modern-day Nature Seeker’s A-frame. Sparin: | AS1397 G550 Z275 0.95mm Steel Floor Joist |
|---|---|
| Roof: | Vapor Barrier For Roof |
| Exterior Wall Batten: | 15mm OSB Board |

