All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ modern mobile homes ] match 336 Products.
Mini Travel Trailer Homes Tiny Houses On Wheels With Bedroom Bathroom
| Used For: | Hotel/Garden House |
|---|---|
| External Wall Cladding: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall Cladding: | Integrated Wall Panel |
Australian Standards Prefab Villa Customizable Steel Home Kits Modular Steel Kit Homes
| Car: | 2 Garage |
|---|---|
| Bed: | 4 Bedroom |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Custom Prebuilt Steel Structure Modular Homes - Advanced Light Gauge Steel Framing
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Affordable & Stylish Prefab Homes: Luxury Light Steel Villas Under Australian Standard
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Prefabricated House Luxury Mansion With AS/US Light Steel Villa Panelized Home Kits
| Prefab Houses: | 3 Bedrooms Luxury Villa |
|---|---|
| Windows And Door: | Double Glass Alum. Sliding Windows |
| Exterior Wall: | R3.5 Glass Wool*100mm |
Light Steel Frame Movable Prefab 2 Story Modular Homes Apartment For Sale
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
European Customized 2 Story Luxury Prefab Steel Frame Homes Built With Australian Standards
| Door: | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Roof Truss |
| Installation: | Easy |
NZ/AU/EU Approved Portable Mobile Tiny House On Wheels With Optional Loft
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Prefab Light Steel Frame Trailer House On Wheels Sustainable Living Modular Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Prefab Trailer House On Wheels Sustainable Living Modular Home Light Steel Frame
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

