All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel frame homes ] match 1182 Products.
AS/NZS Certified Light Steel Tiny House On Wheels – Prefab Mobile Home With Trailer
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| External Wall: | Metal PU Sandwich Panel |
| Internal Wall: | Integrated Wall Panel |
AS/NZS/US Standard Light Steel Prefab Tiny House On Wheels Modular Home Kit
| Area: | 27.58sqm |
|---|---|
| Project Address: | US |
| External Wall: | Matel PU Sandwich Panel |
Tiny House Sydney Best Mobile Tiny Homes ReadyTo Ship Options AS/NZS Light Steel Frame
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
Light Steel Frame Prefabricated Villas Well Insulated Two Story Modern Design Homes
| Use: | Villa,House,Office |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Frame Material: | Light Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
CE/USA Standard Prefab House Light Steel Prefabricated Buildings Earthquake-proof Villa
| Use: | Hotel,Office,House |
|---|---|
| Window: | PVC Sliding Window |
| Door: | Steel Door,Aluminum Alloy Door |
Austrilia Standard Light Steel Prefabricated Tiny House
| Structure: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | WPC Board |
| Floor: | Laminated Flooring |
Prefab Garden Studio Light Steel Space Steel Frame Building Design
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Vapor Barrier: | Normal Vapor Barrier |
| Flooring For Ground Floor (wet Area): | 1.5mm Vinyl Flooring/Ceramic Tile |
Luxury Designer Prefab Steel Frame Villa Homes Company
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Prefab Luxury Villa Leeds Prefabricated Houses Light Gauge Steel Framing House Kits
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Prefabricated Villas Prefab Steel Frame Villa Light Gauge Steel Frame Luxury Designer
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |

