All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel frame homes ] match 1186 Products.
China Prefab Steel Framepanelized Home Kits 40Ft Sandwich Panel Waterproof Luxury Villas
| Bedroom: | 6 Bedroom |
|---|---|
| Area:: | 328.17SQM |
| Application: | Steel Fabricated House,Family Use |
Efficient Prefabricated Apartment Buildings With Light Gauge Steel Frames In The UK
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Deployable Portable Emergency Shelter, Light Steel Foldable House Granny Flat
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS/NZS Certified Light Steel Prefab Tiny Home On Wheels | Mobile House With Side Box
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
| Insulation: | No Need To Install |
High Quality Ultra Modern Prefab Homes In Light Gauge Steel Frame Hosue Modular Home
| Cladding Material: | Steel Color Sheets/Sandwich Panels |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Light Steel Frame System Standards Australia Prefab Garden Studio Tree House
| Use: | Office,House,Hotel,Villa,Shop |
|---|---|
| Size: | Optional |
| Material: | Sandwich Panel,Steel,PVC/sandwich Panel /Steel |
Custom Light Gauge Steel Frame Prefab House | Modular Mobile Home Granny Flat ADU
| Steel Frame: | Steel Frame Wall AS1397 G550 AZ150 0.75mm |
|---|---|
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
| Type: | ADU/Granny Flat |
Low Cost Light Gauge Steel Frame Prefab Modular Homes Two Story Houses Manufactured In China
| Keywords: | Panelized Homes |
|---|---|
| Use: | House,Hotel,Office,Workshop |
| Color: | Customer Made |
Odular Home Tiny House On Wheels With Trailer For Airbnb Prefabricated Light Steel Structure
| Interior Wall: | WPC Board |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Dry Area Flooring: | 9mm MDF Flooring |
Quick Build Prefabricated Houses Modular Homes With Light Light Gauge Steel Frame
| Flooring: | CFC Floor Board, Porcelain Tile, MDF Flooring, Or Others |
|---|---|
| Roof Batten: | 35mm Batten |
| Main Materials: | Light Steel Frame |

