All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel frame homes ] match 1186 Products.
Light Steel Frame Prefab Cabin In China A Modular Fast Assembly Cabin AS/NZS
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Prefab House Bungalow With Light Steel Frame – Modular Office & Cabin Solutions
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
DEEPBLUE Prefab Wooden Bungalow With Light Steel Frame Construction Office Building
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Prefabricated Modular Home Light Steel Frame House Of Hotel Unit Garden House
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
Luxury Cabin With Light Steel Frame Design, Prefab Hotel Unit Small Modular Homes
| Color: | Customized |
|---|---|
| Size: | 7.*3.4m |
| Door: | Doubel Glass PVC Sliding Door |
Prefab Garden Studio Light Steel Frame Modular Home Home For Airbnb
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Home Prefab Garden Studio With Light Steel Frame Tiny Cabins For Sale
| Bathroom: | Toilet,Shower, Bathtub (if Any) |
|---|---|
| Durtain: | Electric Curtains |
| Other Fitting: | Toilet, Washbasin,shower ,kitchen,etc |
Modular Prefabricated House With Light Steel Frame Tiny House On Wheels For Rent
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Prefabricated Modular Home With Light Steel Frame Tiny House On Wheels For Sell
| Width: | 2.35m |
|---|---|
| Cladding: | Insulated Panel |
| Waterless Toilet: | Sweden Brand: Separett |
Prefabricated Modular Home With Light Steel Frame Tiny House Kit Home
| Kitchen: | US Standard Kitchen |
|---|---|
| Height: | 4m |
| Roofing: | Colorbond Roofing Sheet, Asphalt Shingle, Ceramic Tile |

