All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel frame homes ] match 1186 Products.
Australia Standard Metal Car Canopy , Waterproof Metal Car Sheds / Ports
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Energy-Efficient Prefab Garden Studio: Modular Wooden House For Holiday Living
| Frame Material: | 0.75m/0m.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fiber Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
AU Standard Tiny House On Wheels Pre Made Mobile House For Airbnb Factory Direct
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Living: | 1 |
| Bath: | Toilet,Shower, Vanity Set |
US Stander Eco-Conscious Living And Architectural Ingenuity Prefabricated Tiny House On Wheels
| Bath: | Toilet,Shower, Vanity Set |
|---|---|
| Area: | 25.22sqm |
| Shower Cabin: | Integrated Shower Cabin |
US Stander Eco-Conscious Living And Architectural Ingenuity Prefabricated Tiny House On Wheels
| Bath: | Toilet,Shower, Vanity Set |
|---|---|
| Kitchen Cabinet: | 18mm E0 Particle Board |
| Area: | 25.22sqm |
Ultimate Guide To Tiny House On Wheels Designs Kits And Trailers AS/NZS STANDARD
| Exretior Wall: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
|---|---|
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
| Bedroom: | 1 Bed |
Prefabricated Metal Car Sheds, Car Parking Shed, Prefab Garden Shed Custom House With New Design
| Type: | Garages,portable Car Garages |
|---|---|
| Frame Material: | Hot Galvanised Steel Tube |
| Size: | Customised |
Prefab Wooden Dome House: A Cool Cabin Tree Dome House For Airbnb
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Revolutionize Travel Experience With Cider Box Prefabricated Tiny House On Wheels For Sale
| Frame Material: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Exterior Wall Cladding: | Metal-PU Sandwich Board 16mm |
| Bathroom: | Shower,Toilet |
Usa Prefab Villa Luxury Prefab Houses Energy Saving Australian Standard
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |

