All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel frame homes ] match 1186 Products.
PVC Ceiling Panel Modular Cabin Unit / Prefabricated Home With Aluminium Sliding Doors
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Prefabricated Tiny House On Wheels With Alu.Casement Door Air Conditioning Optional
| Flooring: | Laminate |
|---|---|
| Style: | Modern |
| Size: | 2.4m*7.8m |
Prefabricated House Wooden Design Cyclone Resisted Bungalow Modular Home
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS / US / Prefab Villa House Luxury 2 Story Customizable Steel Home Steel Kits
| Type: | Luxury Villa Houses |
|---|---|
| Bedroom: | 3 Bedroom |
| Windows: | Bing Windows |
US / AS Modular Prefabricated House On Wheels Moudlar Homes
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland |
| Size: | 2.35*8m |
Energy Saving Affordable Prefab House Steel Structure Villa Prefabricated Villas
| Frame Mterial: | Steel |
|---|---|
| Roofing: | EPS Sandwich Panel |
| External Wall: | EPS Sandwich Panel |
Prefab Container House Public Model House Toilet PU Sandwich Panel Convinient Build Toilet
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Affordable Prefabricated House Light Gauge Steel Construction Prefab House For Dubai
| Type: | Dubai Project |
|---|---|
| Light Steel Structure: | AS1397 G550,AS1397 G550,AS1397 G550 |
| Vapor Barrier For Roof: | Normal Vapor Barrier |
Sandwich Panel Isolation Wards Mobile Field Hospital Customized Modlar Home
| Color: | Customized |
|---|---|
| Size: | Standard Or Customized |
| Material: | Sandwich Panel |
Cheap 20FT 40FT Prefab Foldable Flat Pack Modular Folding Container House As Emergency Shed
| Type: | Prefabricated Container House |
|---|---|
| Structure: | Galvanized Square Tube 40*40 |
| Chassis Purlin: | Galvanized RHS 40*40 |

