All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel frame homes ] match 1186 Products.
Prefab Modular Home Granny Flat Rapid Construction Made Prefab House
| Frame Mterial: | Steel |
|---|---|
| External Wall: | EPS Sandwich Panel |
| Insulation Material: | EPS Sandwich Panel |
Modern Modular Homes: Earthquake-Proof Prefab Steel Houses And Wind-Resistant Beach Villas
| Exterior Wall: | Fibre Cement Clading Board |
|---|---|
| Interior Wall: | 12mm Gypsum Board/12mm MGO Board |
| Roofing Tile: | Colorbond / Asphalt Shingle |
Australia Standard Design Prefab Tiny House For Work And Holiday
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| : | |
| : |
Promotion Airbnb China Triangular Roof Prefabricated House Modular Cabin Tiny Homes
| Project Location: South Korea: | Wall Frame, Roof Truss |
|---|---|
| ExExterior Wallterior Wall: | Ext. Wall Cladding, Vapor Barrier, Basic Insulation |
| Interior Wall Panel (dry Area): | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
American Style 1-2 Story Prefab Single Family Home Customizable Modular Design Luxury Villa
| Type: | Single Family-Home |
|---|---|
| Bedroom: | 5 Bedroom |
| Garage: | 2 |
Modular Modern Modular Homes High Performance Glass Wool Insulation
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Modern Australia Standard Prefabricated Tiny House Modular Tiny Homes ReadyTo Ship
| Main Structure: | Vinyl Flooring |
|---|---|
| Ceiling Panel: | 10mm Integrated Wall Pane |
| Axleandwheel: | All Axles Areequipped With Electricbrakes. |
AS / USA Standard Prefabricated Tiny House On Wheels Modular Home
| Size: | 2.35*8m |
|---|---|
| Include: | 1 Bedroom 1baht 1kitchen 1living |
| Name: | Queensland |
Luxury Prefabricated Fully Assembled House Villa Double Wide Mobile Homes 4 Bedroom
| Type: | Single Family-Home |
|---|---|
| Bedroom: | 4 Bedroom |
| Garage: | 2 |
Fast Assembly Earthquake-Proof Modular Homes For Emergency Shelters Granny Flat/ADU
| Frame Mterial: | Steel |
|---|---|
| External Wall: | EPS Sandwich |
| Insulation Material: | EPS Sandwich |

