All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel frame homes ] match 1186 Products.
US / AS Morden Prefab Single Family Home Prefabricated House Mobile Modern Luxury Living
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame House |
| Bedroom: | 4 |
Mobile Prefab Prefabricated Modular House Home Sale
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Prefabricated Luxury Villas Durable Efficient Homes With 3 Bedrooms
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Australia Standard Prefab House Modular Home Garden Studio For Airbnb Holiday House Kits
| Main Material: | Light Steel Frame |
|---|---|
| Wall: | Wpc Wooden Cladding |
| Ceiling: | 12mm Gypsum Board |
NZ / AS Prefab Modern 3 Bedroom Steel Structure Prefabricated Villa Modular House
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame House |
| Bedroom: | 4 |
ICC-ES Luxury 3 Bedroom Villa Prefab Light Gauge Steel House Movable Steel Fascia Board
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Structure: | Light Steel Frame |
| Exterior Wall Color: | Options |
Earthquake Proof Prefabricated House Kits , Low Cost Modular Homes / tiny house
| Frame Mterial: | 0.75mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Roofing: | 0.5mm Colorbond (different Color Can Be Chosen) |
| Ceiling: | 12mm MGO Board |
SAA Earthquake Proof Steel Prefab House Kits With Garage , ETC Yellow Pre House
| Roofing: | Asphalt Shingle |
|---|---|
| Ceiling: | 12mm MGO Board |
| Exterior Wall: | Pvc Clading (different Color) |
US/AS Light Gauge Steel Prefab House Kits Luxury Villa Single Family Home
| Main Material: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Color: | Option |
| Wall Material: | ALC Panel/fibre Cement Cladding+MGO Board/gypsum Board |
Prefabricated Tiny House On Wheels Space Saving Modular Tiny House
| STRUCTURE:: | Light Gauge Steel Framing System |
|---|---|
| WALL:: | PLYWOOD |
| FLOOR:: | HDF FLOORING |

