All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ light steel frame homes ] match 1186 Products.
Sandwich Panel White Foldable Emergency Shelter/ Steel Frame Foldable House
| Roof: | 0.5mmcolorbond |
|---|---|
| Wall: | Sandwich Panle |
| Floor: | Pvc Carpet |
Professional Design Prefab Bungalow Panelized Homes Small Modern Steel Home Kits
| Light Steel Frame: | S550 AZ150 0.75MM STEEL |
|---|---|
| EXT.WALL: | 10MM CFC SHEET +8MM CFC INSIDE |
| INSULATION OF WALL AND ROOF: | GLASS WOOL |
Windproof Prefabricated Light Gauge Steel Stud Framing House Villa AS/NZS/USA Structure Design
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Foldable Movable Granny Flat – Light Steel Bunk House For Emergency Or Guest Use
| Frame Mterial: | Steel |
|---|---|
| External Wall: | EPS Sandwich Panel |
| Insulation: | EPS Sandwich Panel |
Compact Modular Home Prefabricated Tiny House On Wheels For Mobile Living In USA
| External Wall: | 14mm Metal-PU Sandwich Panel |
|---|---|
| Contains: | 1 Bedroom 1 Bathroom 1 Kitchen |
| Internal Wall Cladding: | 10mm Integrated Wall Panel |
AS/NZS/USA Standard Cheap Prefab Homes Modern Prefabricated Homes From China
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Modular Mobile Home Tiny House On Wheels With Prefabricated Steel Structure 2350*8000mm
| Wall Cladding: | Standing Seam Metal Cladding |
|---|---|
| Name: | 2501t 02 Queensland |
| Size: | 2350*8000mm |
Hurricane-Proof Prefabricated House Villas With Double Glass PVC Sliding Windows And Steel Fascia Board Steel House Kits
| Type: | Single Family Homes |
|---|---|
| Layout: | 4 Bedroom 4BATH |
| Floor: | 2 Floor |
Luxury Prefabricated Villa High End Light Steel Mansion House 4 Bedrooms 2 Bathrooms Customizable Design
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |
Prefabricated Residential Houses USA Ideal For European Markets Modular Home
| Use: | Villa, House, Office |
|---|---|
| Style: | Mansion |
| Learn More:: | Contact Us |

