All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ garden office studio ] match 64 Products.
Outside Prefabricated Garden Studio Light Steel Frame Storage With Waterproof Resort Hotel Custom House Best Price
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Structure Holiday Home / Prefabricated Garden Studio For Holiday Living
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
|---|---|
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
| Floor: | Laminate/wooden/tile |
Prefabricated House Modular Home Prefab Garden Studio With Light Steel Frame Storage
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Prefab Garden Studio Light Steel Space Homes Portable Kit Homes Kitset Homes Nz
| Roof Truss: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Wall: | Vapor Barrier,Ext. Wall Cladding, Basic Insulation |
| Interior/Partition Wall: | Interior Wall Panel (dry Area) |
Prefab Garden Studio Light Steel Space Steel Frame Building Design
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Vapor Barrier: | Normal Vapor Barrier |
| Flooring For Ground Floor (wet Area): | 1.5mm Vinyl Flooring/Ceramic Tile |
Prefab Garden Studio Light Steel Space A Frame Tiny Homes Design
| Wall Frame: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Vapor Barrier: | Normal Vapor Barrier |
| Corner Line: | 50mm PVC Conic/gypsum Conic |
High Quality Mini Hotel Prefabricated House Bungalow With Light Steel Frame AS/NS Design
| Roofing: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| External Wall: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
Australia Standard Design Prefab Garden Studio For Work And Holiday
| Size: | W4.2×L7.3 |
|---|---|
| Color: | Wooden |
| Material: | Frame Mterial |
PVC Ceiling Panel Modular Cabin Unit / Prefabricated Home With Aluminium Sliding Doors
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |
Prefab Wooden Dome House: A Cool Cabin Tree Dome House For Airbnb
| Exterior Door: | Aluminium Sliding Doors |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Ceiling: | PVC Ceiling Panel |

