All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Social House
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ contemporary prefab homes ] match 292 Products.
Luxury Prefab Light Steel Villa | Chinese Design & Fast Build Waterproof Modular Homes For Living
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS/US Standard Light Steel Frame Prefab House Luxury Villa Panelized Home Kits
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Prefab House Single Family Home With Light Steel Frame Luxury Mansion
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
As/Nzs Standard Design Tiny Home Prefab A Frame Homes For Small House Kits
| Name: | Aurora |
|---|---|
| Model: | A 11 |
| SIZE: | 7010×9754mm |
Prefabricated Modular Home Wooden Design Cyclone Resisted Bungalow Kit Home Fast Construction
| Ext. Wall Cladding: | WPC Wooden/STEEL Cladding |
|---|---|
| Insulation/batt: | Glass Wool |
| Kitchen Cabinet: | 2PAC Cabinet |
Modern Prefab Tiny Home With MDF Bathroom Door Shower Set White Interior Walls
| Main Structure: | G550GD AZ150 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Bathroom: | Shower, Toilet, Vanity Set |
| Interior Wall: | 10mm Integrated Wall Panel |
Modern Granny Flat Roof Prefabricated House, Pre-Built Homes Fireproof Mobile Home
| Frame Mterial: | 0.95mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| Insulation: | R3.5 Glass Wool |
| Ceiling Material: | MGOboard/ Gypsum Board+others |
Australia Standard Affordable Prefab House Steel Structure Villa Sintgle Family Home
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 100 Or 50mm ALC Panel/WPC Board/fibre Cement |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
EU Prefabricated Light Steel Framing 2-Storey Modular Home With Big Windows Assisi Villa
| Name: | Assisi Villa |
|---|---|
| Color: | The Color Of The Light Steel |
| Application: | Housing Architecture |
Australia Standard Prefab Garden Studio
| Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Windows And Door: | Double Glass Alum. Sliding Windows |
| Interior Lining: | Fiber Cement Board |

