All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ contemporary prefab homes ] match 294 Products.
Custom Design, ISO9001 Certified Prefab Wooden Bungalow, Luxury Cabin Home
| Use: | Hotel, House, Kiosk,Booth, Office, Shop, Villa, Workshop,Plant |
|---|---|
| Design: | Customer Design Available |
| Color: | Almost Any Wooden Color |
Prefab Hotel Construction | Cabin Unit | Prefab Hotel Room Manufacturer
| Floor: | Normal Ceramic Tile (600mm*600mm Each)‐‐wet Area |
|---|---|
| Area: | 25.16m² |
| Size: | 7.4m X 3.4m |
2-Storyluxuyr Villa Prefab House Panelized System Build With Light Steel Frame Home
| Bedroom: | 4 Bedroom |
|---|---|
| Area:: | 397.56SQM |
| Application: | Steel Fabricated House,Family Use |
Light Steel Frame Prefab Villa & Modular Home Kits For Uruguay | Durable & Customizable
| Frame Material: | Light Steel Frame House |
|---|---|
| External Calding: | 50mm ALC Panel/ WPC Board |
| Insulation: | Glass Wool EPS |
Light Steel Frame ADU Houses Modular Home Granny Flat One Story SIngle Family For Rental
| Main Structure: | Light Gauge Steel |
|---|---|
| Insulation Material: | Glass Wool Or Also EPS/XPS/PU Sandwich |
| Roof: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt Shingle |
Modern Design Prefab Light Steel Garden Studio For Work And Holiday Cabin Prefabricated Hotel
| Exterior Wall: | Exterior Door |
|---|---|
| Lighting: | C.E , AS/NZS , UL Standard Light Or Others |
| Flooring: | 15mm Engineering Flooring‐‐dry Area |
Prefab Garden Studio Light Steel Space Homes Portable Kit Homes Kitset Homes Nz
| Roof Truss: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Wall: | Vapor Barrier,Ext. Wall Cladding, Basic Insulation |
| Interior/Partition Wall: | Interior Wall Panel (dry Area) |
Project Prefab House Light Gauge Steel Framing System Modular Home Kits
| Steel Frame, Roof Truss: | AZ150 G550 Light Steel 0.75mm |
|---|---|
| Exterior Wall: | WPC Cladding |
| Interior/Partition Wall: | Interior Wall Panel (dry Area) |
Prefab Bungalow Homes Manufacturer, Buy Good Quality Prefab Bungalow Homes Products From China
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Supply Ability: | 12000houses/year |
American Standard Single-Family Home Prefab Luxury Light Steel Frame House Modular
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

