All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ contemporary prefab homes ] match 294 Products.
Light Steel Framing Prefab Apartment Buildings For Redefining Construction Industry
| Frame Material: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
|---|---|
| External Wall: | 15mm OSB Board |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Light Steel Frame Prefab Apartment Buildings Modular Home With AU/EU/USA Standard
| Type: | 2nd Floor Apartment |
|---|---|
| External Wall: | 22mm Batten |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Modular Home Prefab House Light Steel Construction Apartment Buildings With Australia Stander
| Type: | 6tets Townhouse In Australia |
|---|---|
| External Wall: | 22mm Batten |
| Insulation: | Glass Wool/EPS/XPS/PU Sandwich Panel |
Affordable Light Steel Structure Prefab Villas | Low-Cost, High-Quality Modular Homes
| Area: | 206.1m² |
|---|---|
| Use: | Villa, House, Office |
| Style: | Mansion |
Luxury 4-Bedroom Prefab House Villa With Swimming Pool | ICC-ES Certified Light Gauge Steel House
| Bedroom: | 4 Bedroom |
|---|---|
| Area:: | 323.15SQM |
| Application: | Steel Fabricated House,Family Use |
Eco-Friendly Panelized System & Popular Prefab Modular Homes | AS Certified Materials
| Fascia Board: | Steel Fascia Board |
|---|---|
| Installation: | Professional Installation Available |
| Application: | Steel Fabricated House,Family Use |
Luxury Prefab Light Steel Villa | Chinese Design & Fast Build Waterproof Modular Homes For Living
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
AS/US Standard Light Steel Frame Prefab House Luxury Villa Panelized Home Kits
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Yellow Light Steel Guage Frame NZ Cheap Prefab Garden Studio with Small Size
| Usage: | House, Hotel, Office,others |
|---|---|
| Life Time: | 100 Years For Structure |
| Main Structure: | Light Gauge Steel Structure |
Light Gauge Steel Structure Prefab Garden Studio And Storage Room: Prefabricated Wooden Bungalows
| External Wall: | EPS Sandwich Panel/steel Roofing/asphalt |
|---|---|
| Frame Mterial: | 0.75mm/0.95mm/1.15mm Steel Frame With AZ150 Zinc Coating |
| Ceiling: | MGOboard/ Gypsum Board+others |

