All Products
-
Prefab Steel House
-
Prefab Villa
-
Prefab House Kits
-
Portable Emergency Shelter
-
Prefab Garden Studio
-
Prefabricated Tiny House
-
Prefabricated House
-
Prefab Mobile Homes
-
Prefab Modular Homes
-
Prefab Bungalow Homes
-
Home Beach Bungalows
-
Overwater Bungalow
-
Light Steel Frame Houses
-
Australian Granny Flats
-
Metal Car Sheds
-
Prefab Apartment Buildings
-
Mobile Field Hospital
-
Cabin
-
Shawn EaganI enjoyed working with David. He was a hard worker and was easy to get along with. He always had a great attitude and seemed skilled at what he did. -
Denise NewmanDavid is a wonderful person to work with,he is always very responsive to our request and is prompt on delivery.We reccomend him anytime. -
Sean AghiliDavid is an outstanding owner who is very responsible, Knowledgeable, and prompt in responding to customers. -
Michael CairnsI highly recommend David from Deep Blue Smarthouse for people looking for steel framed housing solutions that can be shipped anywhere in the world. -
GaryDeepblue's teamwork is very serious and responsible,I trust them. -
BobWhat a wonderful team,I'm happy to be partners, and i'm also happy to become friends in lives. -
MarkI am very happy to work with deepblue,will continue to cooperate in the future.
Keywords [ contemporary modular homes ] match 215 Products.
Australian Stander Light Steel Framing Project Prefab A Kitset Homes Panelized
| Light Steel Structure: | AS1397 G550 Z275 0.75/0.95mm Wall Structure |
|---|---|
| Roof Reinforcing Layer For Roof: | 15mm OSB Board |
| Insulation Inside Steel Frame: | R3.5 Glass Wool*100mm |
US / AS Modular Prefabricated House On Wheels Moudlar Homes
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland |
| Size: | 2.35*8m |
Modular Trailer House Prefabricated Light Steel Structure Homes On Wheels For Sale
| Structure: | Light Steel Structure |
|---|---|
| Fascia Board: | Steel Fascia Board |
| Exterior Wall: | Wpc Wall Panel |
US / AS Modular Prefabricated House On Wheels In Zhejiang Merchants 2.35*8m
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland |
| Size: | 2.35*8m |
Australian Standards Prefab Villa Customizable Steel Home Kits Modular Steel Kit Homes
| Car: | 2 Garage |
|---|---|
| Bed: | 4 Bedroom |
| Ceiling Panel: | Integrated Wall Panel/gypsum Board |
Wood Assembled Houses Portable Cabins Modular Cottages With Light Steel Frame
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Modular Prefabricated House With Light Steel Frame Tiny House On Wheels For Rent
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
NZ / AS Prefab Modular Tiny House Kit Luxury Prefab Tiny House On Wheels
| Brand: | DEEPBLUE SMARTHOUSE |
|---|---|
| Name: | Queensland |
| Size: | 2.35*8m |
Maximizing Space In A Casa Prefabricada: Design Ideas For Modular Mobile Homes
| Packaging Details: | 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |
Prefab Light Steel Frame Overwater Bungalows Modular Hotel Unit Lodges
| Packaging Details: | Bare bundle / 40HQ |
|---|---|
| Delivery Time: | 30-40 days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T |

